Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Buğday tenli hanımlar ,  sadece ten renkleri ile bile çok dikkat çekici olabilirler.  Tabii ki yanlış bir saç rengi kullanmıyorlarsa.  Saç rengi bir cildin tonunu vurgulaması açısında çok önemli bir detaydır.  Eğer yanlış bir saç rengine sahipseniz cilt renginiz çok koyu durabilir ve esmer zannedilebilirsiniz.  Fakat çok açık tonlarda da görünebilir, yani beyaza yakın bir cilt tonuna sahip gibi görünebilirsiniz.  Buğday tenli hanımlar cilt tiplerinden genellikle çok memnundurlar çünkü diledikleri makyaj renklerini rahatlıkla kullanabilirler .

Buğday tenliler hafif yanmış gibi görünen bir cilt tonlarına sahip oldukları için buğday tenlilere  yakışan en güzel saç renkleri  kahverengi ve dore tonları, çikolata kahveler ,  altın tonlamaları ,  hafif bakır tonlar ve koyu renk saç tonlarıdır.

Eğer buğday tenin yanı sıra birde gözler renkli ise; içinde mavi ve mor tonlar bulunan saç renkleri ve viyole tonların yanı sıra ,  küllü kumral ve doğal tonlar da çok yakışacaktır.

Sarı tonlar kullanmak isteyen buğday tenli hanımlar çok dikkatli olmalılardır. Çünkü sarının her tonu buğday tenler için uygun değildir.  En kullanışlı sarı tonları  olan küllü sarılar, bal sarısı i platin sarısı ve çilek sarısı olmakla birlikte  ,  ten rengi koyu buğday olanlar bu renklerden uzak durmalıdırlar .  Koyu renge daha yakın  buğday tenliler için en uygun saç rengi mavi – siyah tonlarıdır.  Koyu ve külü kahverengi de çok yakışacaktır ama mavi – siyah çok daha asil duracaktır.  Hem de ten renkleri daha açık görünecektir.

Kızıl saç rengi tonları buğday ten rengine sahip hanımlarda ayrı bir güzel durmaktadır .  Hatta siyahtan sonra en çok kızıl renk yakışır da diyebiliriz.  Ten rengi tam olarak buğday ise ,  koyu kızıl ,  mor ,  bordo gibi renkler muhteşem görünecektir fakat açık buğday tonları ise bakır tercih etmeniz çok yerinde bir tercih olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir