boyu uzun gösteren kıyafetler

Boyu Uzun Gösteren Kıyafetler

Uzun boylu veya minyon, her kadın bazen olduğu boydan daha uzun görünmek ister. Tabii ki, bunun için herhangi bir mucize olması beklenemez, ama giydiğimiz kıyafetler sayesinde bazı hileler yapabiliriz. Peki, boyu daha uzun gösteren kıyafetler hangileridir?

 

Derin Yırtmaç: Bir mini, midi veya maxi elbise olsun, fark etmez. Yarıklı elbiseler sayesinde bacağınızın görünen kısmı, tabii ki, aşırıya kaçmadan, boyunuzu daha uzun gösterir.

Tek renk giymek: Tek ton renk giymek, boyunuzun daha uzun görünmesi için en etkili hilelerdendir. Özellikle de haki yeşil ve bordo renkler bu konuda size daha çok yardımcı olur.

Geniş Paça Pantolonlar:  Bu tip pantolonlar, genellikle bacakları daha uzun ve daha zayıf gösterir. Oldukça kullanışlı olan geniş paça pantolonlar, hem şık hem de spor bir hava yaratarak giyilebilir.

Kısa etekler: Bacaklarınızın orta kısmına denk gelen etekler, diz boyunda bulunan eteklere göre, bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. Bu sayede kısa etekler, boyu uzun gösteren kıyafetler içerisinde bulunarak size yardımcı olacaktır.

Dikey Çizgiler: Kıyafetinizde bulunan dikey çizgiler, sizi daha uzun gösteren hilelerin başında gelir. Örneğin, siyah bir pantolonun kenarındaki beyaz bir çizgi veya giydiğiniz kıyafetin üzerinde abartılmayacak sayıda olan çizgiler gibi.

Boğazlı kıyafetler: Boğazlı kazaklar veya elbiseler, boyu uzun gösteren kıyafetler arasındadır. Bu tarz giyimler boynunuzun uzunluğuna daha çok vurgu yapacak, böylece vücudunuzun çizgilerini uzatacaktır.

Nötr Renk Ayakkabılar: Renkli bir ayakkabı, genellikle vücut kısalığına daha çok vurgu yapar. Ama bunun aksine, nötr (nude) ton ayakkabılar, vücut renginizle ahenk oluşturur ve daha uzun görünmenizi sağlar.

Maksi etekler (ayak bileklerine kadar uzanan uzun etekler): Maksi eteklerin minyon kadınlara genellikle yakışmayacağı düşünülür. Ama bu doğru değildir. Üzerinde uzun dikey çizgiler olan maksi etekler seçmeniz ve bunları kalın kazaklarla değil, daha ince kumaşlarla, bir t-shirt olabilir, kombinlemeniz sizi daha uzun gösterecektir.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

1 Yorum

  1. Çok faydalı bilgiler, teşekkürler paylaşım için. Aslında bu şekilde çok ufak detaylara dikkat ederek vücut tipine en yakışan giyim tarzını oturtmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir