Boşanmaların En Büyük Nedeni İlgisizlik!

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda artan boşanmaların en büyük nedeni karşılıklı ilgisizlik gösterilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucundaki istatistikler boşanmaların aldatmadan çok ilgisizlikten arttığını göstermektedir. Son yıllara bakıldığında Türkiye’de boşanmaların arttığı ve giderek de artacağını göstermektedir. İstatistiklere göre, 2010 yılında yaklaşık bin boşanma haberi çıktı, 2014 yılında bu sayı 2 bin 300’ü yakaladı.

Sosyal medya evliliği olumsuz etkiliyor!

Sosyal medya ve türevi sosyal ağ siteleri eşler arasındaki ilgiyi oldukça olumsuz etkilemekte ve sonuç olarak boşanmalar görülmekte. Yapılan araştırmalara göre mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, boşanmalarda yüzde 40 oranında rol oynadığı, en büyük sosyal ağ olarak gösterilen Facebook’un ise boşanmalarda yüzde 30 rol oynadığı görülmektedir. Araştırma sonuçları bir başka gerçeği de çıkarmaktadır. O da, boşanmaların yüzde 40 civarı evlilik dönemlerinin ilk 5 yılında, yüzde 22 civarı ise ilk 10 yıl içinde olduğunu göstermektedir.

Baktığımızda hayatımıza giren teknoloji aslında hayatımızı kötümü etkiliyor sorusunu akıllara getirmekte. Aslında hayır! Çünkü kadın ve erkek karşılıklı ilgi ve sevgi bekleyen bir varlıktır. Bu yüzden hem teknolojiyi kullanıp hem de eşinize ilgi göstermeniz durumunda yukarıda saydığımız rakamların düşeceğine eminiz.

Yine araştırmalara baktığımızda ünlülerin hayatları da evlilikler üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Ünlü çiftlerin biten evlilik haberlerinin de bazı dönemlerde evlilikleri noktalamada etkili olduğu kaydedildi.

İlginizi Çekebilir

Mutlu Bir Hamileliğin 4 Adımı

MUTLU HAMİLELİK SÜRECİ Hamilelik her ne kadar birçok güzel duyguya aidiyetlik sağlasa da çok fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir