bitkisel detoks tarifi

Bitkisel Detoks Nasıl Yapılır

Detoks, vücudumuzda bulunan zararlı toksinlerin atık madde olarak vücuttan atılmasını ifade etmektedir. Detoks ile sağlık açısından zarar teşkil eden toksinler atılarak arınma gerçekleşmektedir. Detoks özel tedavilerle gerçekleştirilebildiği gibi evde doğal yöntemler ile de gerçekleştirilebilir. Bu bitkisel detokslar içerisinde yer alan bazı besinler vardır. Gün içerisinde sadece listede yer alan besinler tüketilerek detoks işlemi gerçekleşir. Besinler bir ya da yarım saat aralıklar ile tüketilmelidir. Peki, bitkisel detoks nasıl yapılır? Detoks vücudumuzu toksinlerden arındırarak doğal besinler ve özel detoks yiyecekleri ile gerçekleştirilir.

Bitkisel Detoks Tarifi

Son yıllarda bitkisel detoks nasıl yapılır merak konusu olmuştur. Çeşitli detoks diyetleri bulunmaktadır. Listede bulunan besinler sabah 7 de 2 bardak su tüketimi ile başlamaktadır. Bu tüketilen sulara sırasıyla 1 tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı toz halinde zerdaçal, birkaç damla limon suyu katılarak içilir. Gün içerisinde yarımşar saat aralıklarla bir fincan ılık komposto, toksin açıcı çay, ılık su, komposto şeklinde devam eder. Öğle saatlerinde bir kase özel çorba içilir. Ardından tekrar bir saatlik aralıklarla ılık su, çorba, toksin açıcı çay daha sonra tekrar çorba, ılık su, çay, komposto, ılık su içilerek diyet sonlanır. Diyeti saat 10 da bitirmek ve yine bu saatlerde yatmak önemlidir.

Detoksun Püf Noktaları

  • Detoks gününde fazla işle uğraşmamalı, sakin bir gün geçirilmelidir.
  • İçilen suyun ılık olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Suyun kaynatılmış olması oldukça önemlidir.
  • Detoks gününde sabah erken saatlerde kalkılmalı ve akşam erken yatılmalıdır.
  • Aşırı egzersizlerden kaçınılmalı, spor yapılmamalıdır.
  • Gün içerisinde iyi şeyler düşünmek ve stresten uzak olmak gereklidir.

Gıda takviyesi vitaminler kullanıyorsak detoks gününde bırakılması bitkisel detoks nasıl yapılır sorusuna getirilen yanıtlardır.

İlginizi Çekebilir

Tıraş Makineleri İle Pürüzsüz Bir Cilt

Klasik traşın daha pratik ve keyifli olarak uygulanması kaliteli bir makineye bağlıdır. Tıraş ve sonrasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir