Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Saç renginizi değiştirmek istiyor fakat hangi rengi tercih edeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, cilt renginiz bu konuda size fazlası  ile yardımcı olacaktır.  Cilt renginize göre belirleyeceğiniz saç rengi ,  hem yüzünüze daha çok anlam kazandıracak ,  hem yüz renginizi daha canlı ve sağlıklı gösterecek hem de makyajınız ile muhteşem bir uyum içinde olacaktır.  Ayrıca ten rengine göre saç rengine karar vermek makyajsızken bile güzel görünmenizi sağlar.

Beyaz tenli hanımlara yakışan saç renkleri çok fazla seçenek içerir.  Bu yüzden cildinizin sıcak renklere mi yoksa soğuk renklere mi daha fazla yatkın olduğunu bulmanız gerekir.  Cilt rengi tonunuzu tam olarak tespit edebilmek için beyaz bir tişört size yardımcı olacaktır.  Beyaz bir tişört giydikten sonra ışığı doğru açıdan alan bir ayna karşısına geçerek yüzünüzü incelemeye başlayın.  Özellikle beyaz tişörte daha yakın duran bölgelerdeki renk tonlamalarına dikkat etmelisiniz.  Eğer o kısımlarda renkler sarı ve kırmızıya dönük ise ; sıcak bir ten rengine sahipsiniz demektir.  Yüzünüzdeki renkler pembe ve mavi tonlamaları yansıtıyor ise soğuk bir ten rengine sahipsiniz demektir.

Buradan yola çıkarak beyaz tenlilere yakışan saç renkleri hakkında biraz fikir sahibi olalım.

Aslında beyaz tenliler çok şanslıdırlar çünkü tüm renkler ile eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilir saçları.  Örneğin kızıl ve bakır tonları,  koyu kestane ve çikolata kahve tonları gibi canlı tonlar çok uygun seçeneklerdir.  Eğer iddialı olmaktan hoşlanan bir yapınız var ise kızılın en canlı tonlarını tercih etmenizi öneririm.  Sarı renk kullanmak istiyorsanız platin sarısı gibi çok açık tonlara yönelmeyin çünkü solgun görünebilirsiniz ve makyajsız kullanmak nerede ise imkansız olur. Siyah tercih etmek de aslında hayalet gibi olma riskini taşır bu yüzden daha yumuşak veya koyu kestane yada kahve tonları tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

1 Yorum

  1. Ayy Keşke bende beyaz tenli olsaydım valla Sarışın Yapardım Bence Beyaz Tenlilere En çok Uyumlu Saç Rengi Sarı Çok Yakışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir