basen eritme yöntemleri

Basenleri Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hemen hemen herkesin şikayetçi olduğu konulardan biri de basenlerdir. Herkes güzel ve fit bir vücuda sahip olmanın hayallerini kurmaktadır. Yer alan basen eritme yöntemleri ile sizlerde arzu ettiğiniz bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu yöntemler ile aynı zamanda göbek yağları da erimektedir. Basenlerden kurtulmanın en kolay yolu buna yönelik bir diyet ve spor programı oluşturmak olacaktır. Doktorunuza başvurarak bu konuda sağlıklı yöntemleri öğrenebilirsiniz. Sadece diyetler uygulayarak basenlerden kurtulamazsınız. Bunun yanında gerekli olan egzersizleri de yapmak gerekmektedir. Diyetler uyluk kaslarını çalıştıran egzersizler ile tamamlanmalıdır. Bu süreç içerisinde de istikrarlı davranmak oldukça önemlidir.

Basen Eritmek İçin Etkili Egzersizler

Basen eritmenin en kolay yolu yürüyüş yapmaktır. En kolay ve hızlı şekilde yürüyüş yaparak basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Yakın mesafe olan yerleri yürümeniz bu konuda oldukça yararlı olacaktır. Yürüyüş yaparken vücutta 600’den fazla kas çalışmaktadır. Bu nedenle normal şartlarda her birey günlük belirli süreçlerde yürüyüş yapmalıdır. Aynı zamanda zayıflamak içinde yürüyüş yapmak oldukça önemlidir. Yağları yakar, vücudun şekillenmesine yardımcı olur ve bölgesel olarak sıkılaştırır. Merdiven çıkmak yine basen eritmek açısından oldukça etkili bir yöntemdir. Asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih etmek etkili olacaktır. Bunun yanında bisiklet sürmekte basen eritmek açısından oldukça önemli etkileri olan bir spordur.

Basenler Neden Oluşur? 

Basen oluşumunda en etkili yağlar hayvansal yağlardır. Selülit oluşum nedenleri içerisindeki  en büyük etken hayvansal yağlardır. Basen bölgesinden vermek istiyorsanız kırmızı et tüketimini kısıtlamanız gerekmektedir. Basen oluşum nedenleri genetik faktörlerden dolayı da kaynaklanıyor olabilir. Genetik faktörlere dayalı bir oluşum mevcutta bu, spor ve diyet ile birlikte oldukça zor giderilebilir. Sporsuz ve hareketsiz bir yaşamın nedenlerinden bir diğeri hareketsiz ve sporsuz bir yaşamdır. Her gün 45 dakika boyunca tempolu bir yürüyüş yapmak bunun için yeterli olacaktır. Su, sebze ve meyve tüketiminin azlığı, sağlıksız beslenme rutinleri de basen oluşum nedenlerinin başında gelmektedir. Düzenli ve dengeli bir beslenme, hareketli bir yaşam ile basenlerden kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yenilenme Mucizesi: Detoks Suyu

Sağlıklı yaşamı desteklemek ve vücudunun ihtiyaç duyduğu besinleri elde etmek artık çok kolay! Sebze ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir