Başarılı Diyetin Sırları

1-Rejime başladığınız ilk hafta daha hızlı kilo verebilirsiniz.  Çünkü ilk başta vücuttaki ödem su kaybıyla birlikte gider. Şişlik kaybolup asıl yağ yakımına geçildiğinde daha yavaş kilo verirsiniz, bu olağan bir durum olup sizin kilo vermekten vazgeçmenize sebep olmamalıdır.

2-Diyet listenizde küçük farklılıklar yapın her gün aynı besinleri değil, aynı kalori cetvelli farklı besinler tüketin.

3-Her gün en az iki buçuk litre su tüketin. Suyun yağı parçalama özelliği olduğu için susuz bir diyet düşünülemez.

4-Yeşil çayda görünen o ki diyet listelerinin vazgeçilmez bir unsuru durumunda. Her gün iki fincan aynı öğünde olmayacak şekilde yeşil çay tüketin, tarçınlı yeşil çay tüketilmesi önerilmektedir.

5-Eğer temin edebilinirse bir fincan mate çayı da öneriler arasındadır.

6-Yemeklerde taze nane, fesleğen, dereotu, kekik gibi baharatlar tüketmeye dikkat edin.

7-aşırı miktarda protein ile beslenenler daha uzun bir süre açlık hissetmemeleri bakımından kolaylık yaşarken vitamin eksikliği de göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca kabızlık şikâyetlerinin de oluşumunu engelleyebilmek için özellikle öğünlerinize sebzeyi de ilave etmelisiniz ya da zeytinyağını yemeklerinizde kullanmayı ihmal etmeyin. Zira zeytinyağı vitamin emilimini arttırır.

8-Soğan ve sarımsak hem lezzetli hem vitaminli besinler olarak rejim döneminde ihmal edilmemesi gereken yiyeceklerdendir.

9-Öğünlerinizi alırken yanında domates, salatalık gibi lifli çiğ yiyecekler hem metabolizmayı çalıştırır, hem de tok tutma özelliğine sahiptirler.

10-Alışverişlerde çok dikkatli olmalısınız. Daha taze, daha az kalorili ve tuzsuz besinler yemeye dikkat etmelisiniz. Albenisi olan ambalajların güzelliği sizi yanıltmasın.

11-Maden suyu da rejim için iyi bir destektir. Her gün iki tane sade maden suyu içerek kilo vermeyi hızlandırabilirsiniz.

12-Doğru nefes almayı bilmek ve uygulamak yaşam kalitenizi arttırır. Bunun için yoga yapabilirsiniz.

13-Her gün en az yarım saat açık havada tempolu yürüyüş yapmalısınız, mümkünse haftada 2-3 gün pilates yapabilirsiniz. Kilo verirken aynı zamanda yaptığınız egzersizlerle sıkılaşmış olursunuz ve verdiğiniz kiloları diyeti bıraksanız da kolay kolay geri almazsınız.

14-Ceviz, badem gibi kuru yemişlerden her gün bir avuç yemeniz vücudun gereksinimi olan omega üçü almanızı sağlayacak ve aynı zamanda hafızanıza güçlendirecek ve cildinizi besleyecektir.

15-Ara öğünleri de ana öğünleri de kesinlikle atlamayın. Çok fazla acıkmadan yemeye dikkat edin.

İlginizi Çekebilir

Diyet Listesi Yapılırken Dikkat Edilecekler

Yaz mevsimi yaklaştıkça insanların kilo problemi başladı. Kış aylarında saklanan kilolar şimdi önem kazanmaya başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir