Ayrılığı Unutmanın Yolları

Aşkla bağlanan, hayatımın kadını veya hayatımın erkeği dediğiniz ayaklarınız yerden kesen mutluluktan uçtuğunuz onsuz nefes alamam dediğiniz hayatınıza renk, mutluluk katan kişi bir gün gelir büyü bozulur ve biter yaşanmış onca güzel günler mazide kalır. Ayrılık psikolojisini atlatmak kolay değildir ama onu daha kolay atlatmak için yapacaklarımız da vardır.

İlişki uzmanları biten bir ilişkinin ardında kişinin daha çabuk atlatması için bazı önerileri olmuştur. Bunları uygularsak ayrılığı daha az hasarla atlatırız unutmayın biten bir ilişki daha sağlam bir ilişkiye başlamak için yoldur. Daha deneyim sahibi olursunuz. Olumsuzluklardan olumlu yönler de çıkaralım.

Ayrılığı Unutmanın Yolları

1.AYRILIĞI KABUL EDİN, ayrılığı kabullenin aileniz biliyorsa ilişkinizi ailenize anlatın, arkadaşlarınıza anlatın bitiğini içinize atmayın anlattıkça bir şey paylaştıkça açılar azalır.

2.ANILAR, çektiğiniz fotoğraflar, telefondaki mesajlar, sosyal medyada ki onu hatırlatacak her ne varsa ortadan kaldırın. Size aldığı hediyeleri atın. Onu hatırlatacak şarkıları dinlemeyin beraber olabileceğiniz ortamlardan uzak durun. Ortak arkadaşlarınız onu unutuncaya kadar mesafeli olun çünkü onlar size unutmak istediğiniz kişiyi hatırlatacaktır.

3.EVE KAPANMAYIN, hayatı kendinize zindan etmeyin günlük hayatınıza devam etmeye çalışın.

4.YÜRÜYÜŞ YAPIN, yürüyüş yapmak size çok iyi gelecektir. Dışarı da bir hayat var insanlar mutluluk için durmadan çabalıyorlar siz neden biri için hayatı kendinize karartıyorsunuz. Diye düşünün çocukları sevin bu size çok iyi gelecektir.

5.SOSYAL OLUN, yakın arkadaşlarınız vakit geçirin yeni hobiler edinin edinen yeni hobiler beyninizi yeni yapmaktan olduğunuz şeyler sürekli sizi meşgul edecektir bu unutmanız hızlandıracaktır.

6.AĞLAYIN, ağladıktan sonra kendinizi daha iyi hissedersiniz ama bunu sürekli hale getirmeyin kendinize en sevdiğiniz yemeği yapın yemek istemeseniz de yapın, kendinize kahve, çay ısmarlayın, sinemaya gidin kendinize iyi davranın yalnız da hayattan neler yapabileceğiniz düşünün bu günlerin geçici olduğunu sakın unutmayın. En önemlisi KENDİNİZİ SEVİN.

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir