Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve etkili tedaviler arasında yer alıyor. Güvenli bir uygulama olması sebebiyle cildini gençleştirmek, pürüzsüzleştirmek ve parlaklık kazandırmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Medikal estetik alanının gelişmesiyle birlikte erkekler de altın iğne sayesinde daha genç bir görünüm elde ediyor. Altın iğne tedavisinin uygulama şekli, seansları ve faydalarını Zen Poliklinik Medikal Estetik Hekimi Doktor Yaprakçı ile konuştuk. Çok yönlü çözümler için tercih edildiğini söyleyen Dr. Yaprak Konakçı, altın iğne uygulamasındaki en önemli noktaların altını çizdi.

Altın İğne İle Ameliyatsız Gençleşmek Mümkün!

Altın iğne tedavisi Zen Poliklinik’te farklı cilt kusurlarına yönelik uyguluyoruz. Bu tedavinin sivilce çukurlarından yanık tedavisine, gençleşmeden pürüzsüzleşmeye kadar çok geniş bir etki alanı bulunuyor. Onarıcı bir işlem olması ise cildin uzun süre boyunca sağlıklı ve kusursuz görünmesine yardımcı oluyor.

Gençleşmek için cerrahi yöntemleri tercih etmeyen hastalarım yan etki riskinin düşük olması sebebiyle altın iğne tedavisiyle gençleşiyor.

Altın İğne Tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekans

Medikal estetik literatüründe yeni bir kavram olan altın iğne, sağladığı avantajlar ile en fazla tercih edilen gençleşme yöntemlerinden biri olarak öne çıkıyor. Zen Poliklinik’e başvuran hastalarımın cilt durumu ve onarım ihtiyacına göre altın iğne seanslarını belirliyorum. Altın iğne işleminden önce hastalarıma lokal anestezik krem uyguluyoruz. Bu sayede seanslar sırasında hastalarımız acı ve ağrı hissi yaşamıyor.

Altın iğne tedavisinde radyofrekans cihazına taktığımız mikro iğnelerle işlem yapıyoruz. Bu mikro iğneler, radyofrekans dalgalarını cildin farklı katmanlarına iletiyor. Dolayısıyla cilt altı dokularda uyarım sağlarken kolajen üretimini de destekliyor.

Her Yaş Grubu İçin Tercih Edilebilir!

Altın iğne, cilt kusurlarını engellemek ve yaşlanmayı geciktirmek için tercih ediliyor. Özellikle hastaların aynı gün içinde sosyal hayatına dönebilmesi birçok avantaj sağlıyor. Bununla birlikte seans sonralarında 1 – 2 saat boyunca uygulama yapılan bölgede kızarıklıklar oluşabiliyor. Ancak kızarıklıkların yoğunluğu tamamen hastaların cildine göre farklılık gösteriyor. 1 – 2 saat sonra ise cilt yenilenmeye başlarken kırışıklık ve sarkmalar da azalıyor.

Bizler Zen Poliklinik’te her hastanın farklı ihtiyacını belirleyerek işlemlere başlıyoruz. Dolayısıyla net bir seans sayısı vermek mümkün olmuyor. Ancak altın iğne seanslarının genellikle 3 – 4 olduğunu söylemek mümkün.

Altın İğne İle Kusursuz Ve Parlak Bir Cilt!

Altın iğne tedavisi çok yönlü olması sayesinde birçok farklı alanda başarılı sonuçlar almamızı sağlıyor. Örneğin, Zen Poliklinik’te aşağıdaki cilt sorunları için altın iğne tedavisini uyguluyoruz:

  • Cilt lekeleri ve ton farklılıkları
  • Çok derin olmayan yara ve yanık izleri
  • Hızlı kilo alıp verme ve gebelik çatlakları
  • Akne ve sivilce çukurları
  • İnce kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri
  • Kol ve bacak sarkmaları

Altın iğne tedavisini yukarıdaki durumlara ek olarak gözenek sıkılaştırma, cilt gerginliğini sağlama ve pürüzsüz bir görünüm için uyguluyoruz.

Yoğun Kent Yaşamı Ve Çevresel Faktörlere Karşı Etkili!

Altın iğne tedavisini özellikle yoğun kent yaşamına maruz kalan hastalarım için öneriyorum. Anti-aging yöntemler arasında bulunsa da daha hızlı sonuç alınması nedeniyle de birçok hastam bu yöntemi tercih ediyor. Tedavi sonrasında cilt uzun süre kendini yenilemeye devam ederken ciltteki kolajen artışı da destekleniyor. Bu sayede yaşlanma belirtilerini de geciktirebiliyoruz. Çevresel faktörler ve stres kaynaklı oluşan deformasyonlar, bir süre sonra krem, serum vb. kozmetik ürünlerle engellenmiyor. Bu nedenle estetik cerrahi yöntemlerine ek olarak altın iğne ile cildi güzelleştirirken sağlıklı ve doğal bir görünüm sağlayabiliyoruz.

Dr. Yaprak Konakçı
Medikal Estetik Hekimi
https://zenpoliklinik.com/tr/
(0216) 212 07 47
Facebook: @zenpoliklinik
Instagram: @zenpoliklinik
YouTube: ZenPoliklinik

İlginizi Çekebilir

Tıraş Makineleri İle Pürüzsüz Bir Cilt

Klasik traşın daha pratik ve keyifli olarak uygulanması kaliteli bir makineye bağlıdır. Tıraş ve sonrasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir