alkali su diyeti nasıl yapılır

Alkali Suyun Faydaları

İçtiğimiz sular yaşam kalitesini belirlemektedir. Su olmadan çok uzun süre yaşayamadığımızdan organlarımızın suya ihtiyaç vardır. Su kaynaklarına bağlı olarak PH değerlerine bakılarak içilemez su asidikmi yoksa içilir su olan alkali su olup olmadığını anlayabiliriz.

Alkali suyun içinde ne var sorusuna; içeriğinde hidrosit fazla olmasından, suyun PH değeri 7 seviyesinde olan dengede olan sular piyasada satılan içilebilir sudur. Suyun PH değeri 7 seviyesi üzerinde olan sular ise alkali su olarak geçer. Sağlıklı yaşam için alkali su içimi sağlıklı yaşam düzenine sokarak yaşam kalitesini arttırmaktadır.

 Alkali Suyun Faydaları Nelerdir

Alkali suyun faydaları nelerdir? Organların doğru bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yüksek oranda antioksidan içermesinden diyet yapanlar için vazgeçilmezdir. Tüketilen besinlerin enerjiye dönüşmesinde büyük rol oynar. Kullanılan ilaçlardan arta kalan atıkların vücuttan temizlenmesine yardımcı olur. Hücresel nemlendirme ve detoks etkisi sağlar. Vücuttaki asidik atıkları temizlemeye yardımcı olur.

Alkali suyun birçok faydası olduğu savunulsa da bu görüşler doktorlara ya da araştırmacıların görüşlerine sahip olmayabilir. Dünya tıp kurumu olan Mayo Clinic alkali su içmenin faydasını kanıtlayan hiçbir sunum yapmamıştır. Alkali su tüketimi gerçekleştirmeden önce doktorunuza danışınız.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir