Alkali Diyeti Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan en etkili ve faydalı diyetlerden birisi de Alkali Diyatidir. Düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman mucizevi etkiler yarattığını göreceğiniz Alkali diyetini çok rahat yapabilirsiniz. Zayıflamak isteyen kişilere uzmanlar tarafından Alkali Diyeti önerilir.

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kullanılan en yaygın diyet programlarından biri olan Alkali diyetinde sebze ve meyve sularından beslenerek vücuda asit almadan yani kilo yapan besinlerden uzak durarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Alkali diyetinde beslenmenin en önemli faydalarından birisi de program dahilinde düzenli ve dengeli beslendiğiniz için cildinizin güzelleşmesi ve pırıl pırıl olmasıdır. Gençleşmenizi sağlayacak olan bu diyet, çok kısa bir süre içinde zayıflamanıza yardımcı olacak. Fakat diyetten hemen sonra eski düzensiz beslenme tarzınıza dönmemelisiniz. Aksi taktirde verdiğiniz kiloları fazlalıkla geri alabilirsiniz. Asitler alkali ile nötralize olduğu için kolay kilo vermenizi sağlar.

Alkali asidin tam zıttıdır ve bunu PH derecesi ile ölçebilirsiniz. PH derecesi 1 ve 7 arasında olan sıvı asittir. Ph 7 ve 14 arasında da sıvı alkalidir ve vücudumuzun içinde bulunan sıvıların tümü alkalidir. Her gün bu sıvılar atılır ve vücut alkali almak ister ve alkali diyetinin değişmez kuralı budur. Vücuttan alkali ve asitler birbirini dengeler ve kısa süre içinde kilo vermenizi sağlar.

İlginizi Çekebilir

Diyet Listesi Yapılırken Dikkat Edilecekler

Yaz mevsimi yaklaştıkça insanların kilo problemi başladı. Kış aylarında saklanan kilolar şimdi önem kazanmaya başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir