Aldatıldığınızı Anladığınızda Yapmanız Gerekenler

Aldatılmak her insan için oldukça yıpratıcı ve acı verici bir histir. İsterseniz güzellik kraliçesi olun, zannetmeyin ki aldatılmazsınız. Erkeklerin bu yöndeki duygularını anlayabilmek gerçekten imkânsız. Siz siz olun aldatılmak gibi bir durumla karşılaştınız diyelim sakın ola ki kendinizi bırakmayın. Bunun size bir faydası olmayacağı gibi ilişkinizi kurtarabilmenize olanak dahi sağlamayacaktır. Böyle bir durumda ilk ve en önemli davranış şekli güçlü olmaktır. Siz ki ayakları yere sağlam basan cesur bir kadınsınız. Aldatılmak mı sizi yıldıracak, hayata küstürecek.

Aldatıldığınızı anladığınız andan itibaren, kişisel bakımınıza ve sosyal yaşamınıza aynı rutinde özen göstermeye devam edin. Hayata hiçbir şey olmamış gibi devam etmeniz mümkün. Kendinize bir aktivite bulun. Örneğin dans. Dans yaşamınıza büyük bir enerji ve yaşama sevinci katacaktır. Sonuçta aldatılmış olmanın verdiği acı ile dışarı atmanız gereken bir enerji patlaması var. Bu enerjiyi atabilmek için dans etmek size iyi gelecektir. Hemen bir dans kursuna yazılın, belki de yeni aşklara davet çıkarabilecek bir ortam edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinizi egzersiz ve spor ile de motive etmeniz mümkün.

Sporun bedeninize sağlayacağı sağlık ve güzellik, aldatılmış olmanın verdiği öz güven kırıklığının önüne geçerek size büyük cesaret kazandıracaktır. Ona ait ne varsa hayatınızdan çıkarmayı da unutmayın mümkünse. Ona ait eşyaları görünce aynı aldatılma duygusunu tekrar tekrar yaşamayı istemezsiniz herhalde. Mp3 çalarınızdaki tüm duygusal parçaları silin. Yerine daha enerjik ve eğlenceli hit parçaları yükleyin. Müzik terapi gibidir. Her gün birkaç saat doğa yürüyüşleri yapın ve de tempolu olarak koşun. Temiz hava ve yürüyüşün acıyı azaltmak için, oldukça büyük faydası olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir