Palet İle Neler Yapılabilir
Palet İle Neler Yapılabilir

Ahşap Palet İle Neler Yapılır?

AHŞAP PALETLER

İlk olarak, bu yazının kişisel bir yazı olacağından bahsetmek isterim. Önümüzdeki 2 aylık süreç içerisinde eve çıkma planı yapan birisiyim. Eve çıkma masrafı, abonelik ücretleri, depozito, komisyon, buzdolabı, çamaşır makinesi derken bayağı masraflı olunca gözüm açıkçası pek korktu. Bu noktada masrafları indirmek adına birkaç araştırma yaptım. Yaptığım araştırmalar sonucunda ev içerisinde kullanabileceğim masa, sandalye, koltuk, yatak odası, kitaplık, dolap için çok ucuz maliyetli olacak bir çözüm yöntemi buldum.

Evet bulduğum yöntem ahşap paletler oldu. Marangoz işi olan bütün araç ve gereçlerin paletler ile yapılabileceğini keşfetmem ile ev tutma isteğim iki kat arttı desem yalan olmaz sevgili okurlar. Şöyle ki çok ucuz fiyatlara alınabilen hatta biraz daha uğraş ile bedava bir şekilde toplayabileceğimiz ahşap paletler ile yukarıda saydığım birçok ürünü çok kolay ve çok kısa bir süre içerisinde imal edebiliyoruz.

Marketlerde, manavlarda ve özellikle alışveriş merkezi gibi yerlerde sıkça bulunan bu ahşap paletleri buralardan temin edebilirsiniz. Genelde bu paletleri kullanmayı düşünmeyen işletmelerden bedavaya alabileceğiniz gibi sadece palet satım işi ile uğraşan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalardan 20 ile 40 Türk Lirası ücrete satın alabilirsiniz.

AHŞAP PALETLER İLE NELER YAPILABİLİR?

Bu konu üzerine açıkçası 1 haftadan fazladır hem yerli hem de yabancı kaynaklarda araştırma yapıyorum. Paletler ile yapılacak ürünlerin aslında bir sınırı yok. Tamamen hayal gücü ve el yeteneğinize bağlı olarak birçok ürün ortaya konulabilmekte. Lakin araştırmalarımı yaparken en sık rastladığım şeyleri sıralamam gerekirse yatak, koltuk, masa, sandalye, orta sehpa, kitaplık, askı, saksı gibi ürünlerin yapıldığını gördüm. Yine tekrar etmek gerekirse tamamen hayal gücünüzle çok daha farklı ürünler ortaya koyabilirsiniz açıkçası

PALET İLE DEKORASYON İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR?

Araştırmalarımı yaparken kafamda birçok soru oluştu. Paletleri bulduk eyvallah ama bunun eskimişi var. Çok taze olanı var. Renk farkı olanı var. Nasıl birleştireceğiz bunları neler kullanacağız derken youtube üzerinden video izleme fikri geldi. Bu konu ile ilgili do it your adı verilen DIY videolarını izlerken en sık kullanılan malzemeleri not aldım.  Gördüğüm en sık kullanılan araçlar, testere, metre, tahta boyası, tahta vidası, matkap bu araçlar ile düzenleme ve biçilme işlemleri yapılıp paletler birleştirildiği zaman ortaya eşsiz, kaliteli, farklı, modern mobilyalar çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.