7 Adımda Mükemmel Bikini Vücudu

Yaza hazırlık için bu adımları mutlaka dikkate alın. Bu adımları gerçekleştirenler, yaz aylarında kumsallarda tüm dikkatler sizde olabilir !

1- Spor

Yazın bikininizle kendinizi rahat hissetmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey acil olarak spora başlamanız. Hızlıca bir antreman programı belirleyip planınızı aksatmadan devam edin.Araştırmalar bilinenin aksine ağırlık- güç egzersizlerinin, kardio egzersizlerine göre yağ yakmada daha başarılı olduğunu gösteriyor.

2- Şeker ve Tuzu Azaltın

Nekadar şeker yerseniz , canınız okadar tatlı çeker. Bu şekilde kilo almaya devam edebilirsiniz. Yemeklerinizden şekeri ve tuzu çıkarırsanız kısa süre içerisinde karın bölgenizin daha ince bir hal aldığını göreceksiniz.

3- Kahvaltı Yapın

Yeni bir güne başlarken en önemli öğün kahvaltıdır. Araştırmalara göre sabah kahvaltı yapan kişiler, yapmayanlara göre daha az kiloludur. Güne başlamak için 6 yumurta beyazı ve bir yumurta sarılı omlet, bir kase taze meyve, yağsız yoğurt ve  sade kahve yada yeşil çay tercih edin.

4- Sofralarınızı yeşillendirin

Sebze yemenin en iyi tarafı, istediğiniz kadar yiyebilmenizdir. Çünkü sebzelerin kalorisi çok düşüktür. Ara öğünlerde de sebze yiyebilirsiniz. Ara öğünlerde Salatalık ve rezene gibi sağlıklı atıştırmalıkları, lor peynirine ya da taze otlarla çeşnilendirdiğiniz yoğurda batırarak yiyebilirsiniz. Kahvaltılardada omleti sebzeli yapabilirsiniz. Akşam yemeklerinizi büyük bir kase salata ile yapabilirsiniz.

5- Bol Bol Su için

Vücudumuz , su ve minerallerle çalışan bir fabrikadır. Hemen hemen bütün aktivite ve iyileşme süreci suyla olur. Nefes almak için bile suya ihtiyacımız vardır. Oksijen alıp karbondioksit verdiğimiz anda, akciğerlerimizin nemli olması gerekir. Sadece nefes alıp verirken bile günde 0,5-1 litre su kaybederiz. İnsan vücudunun %70?i sudan oluşur. Eğer yeterli miktar da su içmezsek eklemlerimizde ağrılar başlar ve kırışıklarımız yüzünden olduğumuzdan daha yaşlı görünürüz.

6- Alkolü Unutun

Unutmayın ki alkolde şeker ve yüksek kalori bulunur. Eğer yaza bomba gibi girmek istediğiniz bikiniyi giymek istiyorsanız bir süre alkolden uzak durmalısınız. Bir partiye veya bara giderseniz, barmenden soda ve limon isteyin. Herkes sizin cin tonik içtiğinizi zannedecek.

7- Uykusuz kalmayın

Araştırmalar gösteriyor ki, uykusuz kaldığımız da vücudumuz kilo almamızı sağlayan kortizol hormonu salgılıyor.  Uykusuz kaldığımızda daha büyük porsiyonlar tüketiyoruz ve daha yağlı yiyeceklere yöneliyoruz. Bunu engellemek için günde  en az 8 saat uyku uyumak gerekiyor.

 

İlginizi Çekebilir

Dermapenle Cilt Sorunlarına Etkili Çözüm Bulundu!

Dermapen, mikro iğneleme deneyimini geliştiren, cilt dokusu ve tonunu iyileştiren bir cihazdır. Dermapen, her iğnenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir