2018’in Göz Alıcı Desenleri

2018 yılı moda namına çok üretken bir yıl olarak dikkat çekiyor. Öncelikle insanlara seçme şansı verecek bu yılın ilkbahar yaz tasarımları. Desensiz sade elbiseler birbirinden özgün renk tasarımlarıyla dikkatleri üzerlerine çekerken desenli tasarımlarda bir o kadar dikkat çekici. 2018 yılı için desenlere şöyle bir göz attığımızda çiçek ve ağaç figürleri, tropikal etkiler, avant pop akımı, kübik ve Retro öne çıkan desen motifleri arasında.

Bu desen tarzlarına biraz değinmekte fayda var. 2018 yılının yaz aylarında göreceğimiz tasarımlarda en çok dikkat çeken tasarımların başında avant pop akımı geliyor. Avant pop son yıllarda moda dünyasına hızlı bir giriş yaparak daha çok sanatsal ve edebi temaları vurgulayan desenlerin hakim olduğu tasarımlardır. Genellikle tek parça elbiseler ve bodylerde kullanılır. Retro bilindiği üzere geçmiş zamanlarda moda ve güncel yaşantımıza damga vurmuş olan bir takım detayların tekrar günümüze uyarlanmasıdır. Özellikle 80-90 konseptlerinin günümüz tasarımlarıyla bir araya gelerek ahenk içinde göz kamaştırdığı tasarımlar bir diğer dikkat çeken grup. Genellikle geometrik şekiller ve keskin hatlarla şekillenen tasarımları içinde barındıran ve son üç yıldır aktif olarak gördüğümüz kübik tasarımlar 2018 yılı içerisinde de çok sık karşımıza çıkacak.

Özellikle çeşitli renk konseptleriyle bezenmiş olan yeni nesil kübik desenler bu yaz çok fazla tercih edilecek diyebiliriz. Kadın motifini en iyi şekilde tasvir eden figür çiçektir. Bu yılda diğer yıllar olduğu gibi çeşitli çiçek ve ağaç figürleri elbiselerde sık sık karşımıza çıkacak. Özellikle daha renkli tasarımların vazgeçilmezi olarak çiçek motifleri hat safhada kullanılmış. Tasarımların bir diğer türüyse tropikal tasarımlar. Tropikal deyince aklımıza gelebilecek tüm ağaç, güneş, ilginç meyve ve aktivitenin elbiseler üzerine işlenmiş hali diyebiliriz. Çok sık tercih edilen desenleri bu şekilde sıralamak mümkün 2018 yılı yaz kreasyonu için.

Çok nadide tasarımların sergilendiği ve ardı arkası kesilmeyen defilelerle çok hızlı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz modanın bu yıl. Renkler ve desenler oldukça soyut yapılara dayanıyor. Geçtiğimiz yıllarda çok uçuk gelen renkler bu yıl normal, asla olmaz dediğimiz desenlerse gayet alışılmış gibi duruyor. Ayrıca geçen sene pek aranan ilgiyi bulamayan 3 boyutlu desenlerde bu yıl yine yerini alıyor podyumlarda. Görünen o ki bu sene bol bol karşımıza çıkacaklar.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir