2018 Modern Mutfak Dekorasyonu

Evleri daha şık ve konforlu gösteren mekânlardan birisi de mutfaktır. Yalnızca yemek yapmak ve yemek için kullanmak yerine, keyifli bir yaşam alanı olarakta kullanılabilir. Nitekim gelişen zaman içerisinde misafir salonlarının yerini mutfaklar almış durumda. Mutfaklarda en önemli unsur, mekânın genişliği ve işlevselliği olduğundan, 2018 modern mutfak dekorasyonunda, Ankastre mutfak modelleri, Amerikan mutfak modelleri, Vintage mutfak modelleri, İskandinav mutfak modelleri, Akrilik mutfak modelleri, Masif ve Membran mutfak modelleri en ilgi çeken dekorasyon örnekleri arasında.
Geniş mutfaklar için kullanımı ideal olan Amerikan mutfak modelleri, L şeklinde olan mutfak ünitesinin yanı sıra, geniş mutfaklar için eklentili orta ünite olarakta karşımıza çıkmakta. Ahşap mobilyaların moda olduğu şu yıllarda Amerikan mutfak modellerinde, ahşabın dayanıklı yapısından da faydalanılmış. Aynı zamanda, çizilmeye ve zedelenmeye karşı dayanıklı lake ve akrilik malzemeler kullanılmış. Bu tarz bir mutfak dekorasyonunda dolapların kullanışlılığı ve fazlalığı da kullanıcıya rahat bir çalışma ortamı sunmakta. Zaman içerisinde kişiye mekânda dekorasyon değişikliği yapma şansı veren Amerikan mutfak modelleri, yemek masası olarak kullanılabilecek dolaplı katlanabilir ek bir tezgâh ile de modernliğin ve değişimin ayrıcalığını yaşatıyor.
Mutfak dekorasyonuna nostaljik bir ruh kazandıran Vintage mutfak modelleri de, büyük çanakları, geçmişin izini taşıyan aksesuarları, pofuduk fırın eldivenleri, renkli demir kapaklı fırınları ile 2018 modern mutfak dekorasyon örnekleri arasında yerini alıyor. Tarzı, zarafeti ve şıklığı ile nostalji tutkunlarının en çok tercih edeceği modellerden biri olan Vintage tarzı, mutfaklara doğal ve samimi bir görünümün yanı sıra modern ve şık bir hava kazandırıyor. Ana renk olarak tercih edilen beyaz rengin üzerinde turkuaz, su yeşili, mavi ya da pembe gibi canlı tonlarla ince detaylara fazlaca yer verilmiş. Bu geçmişe küçük bir dokunuş yapan modern görünümü ile Vintage tarzı mutfak dekorasyonu, 50’li yılların ruhunu yansıtarak, kullanıcıya iç açıcı ferah bir ortamda, kaliteli zaman geçirme deneyimi sunuyor.
Mutfaklarının küçük olmasından ve rahat hareket edememekten şikâyetçi olan bayanlar içinde 2018 sezonu İskandinav mutfak modelleri ile bayanlara tarz yakalama şansı vermiş. Katlanabilir masalar, ince ayaklı iskemleler, mutfak dekoru olarak kullanılan çiçekler, duvar süsleri, damalı ya da ahşap bir parke ya da çizgili bir halı. Mutfaklara kişilik kazandırabilmenin yanı sıra, kullanılan zarif mutfak eşyaları ile dar olan mutfağa geniş bir alan görünümü yansıtılmaya özen gösterilmiş. 2018 modern mutfak dekorasyonu modelleri arası

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir