2018 şal modelleri

2018 İpek Şal Modelleri

Kadın giyiminde şal aksesuarı önemli bir yer tutmaktadır. Gerek tesettür gerekse başı açık giyimi tercih eden kadınlar için şal vazgeçilmez bir öğedir. Bir şekilde kıyafeti tamamladığı için mutlaka giyilecek kıyafet veya kıyafetler göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır. Rengi, deseni ve dokusu kıyafetle bütünleşmelidir. İpek şal genellikle yazlık kıyafetler ve abiyelerde tercih edilmektedir.

Düz Renkli İpek Şallar

2018 yılında klasik düz renkler yine en çok tercih edilen sınıf olmayı sürdürmekte. Gerek düz renk ve gerekse desenli kıyafet ile uyum sağlayabilen düz renk şallar pembe mavi ve mor renkte dikkati çekmektedir. Gold rengi yine bu yılın tercih edilen renkleri arasındadır.

Siyah her zamanki asaleti ile tartışmasız yerini korurken beyaz aynı ölçüde beğenilir olmaya devam etmektedir.

Desenli Şallar

Genellikle düz renk kıyafetlerin üzerine kullanılan desenli şallar arasında çiçek desenliler yer almaktadır. Bahar ve yaz aylarında rengârenk seçenekleriyle çiçekli şallar hanımların tercih ettikleri ipek şallardandılar.

Çizgi desenli şallar 2018 in vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Aynı rengin koyulu açıklı tonlarıyla gerek paralel gerekse birbirini kesen çizgiler oldukça gözdedir. Çiçek desenin yaygınlığından sıkılan hanımlar için çizgili şallar kıyafetlerine hem hareket katacak hem de modern bir görüntü verecektir.

Ekose şallar ipekte çok sık olmasa da gençler arasında yaygın kullanım alanı bulmaktadır.

Geometrik desenli şallar da yine gençlerin tercihleri arasındadır. Kahverengi detaylar bu yılın gözdelerinden olmaktadır. Deseni ağırlaştırmaktadır.

Büyük desenli şallar küçük desenlilere göre daha çok tercih edilmektedir.

Ayrıca siyah ve beyaz tonlarının beraberce kullanıldığı şallar düz siyah ve düz beyaz kıyafetlerle oldukça uyum sağlamaktadır.

Püskül, ponpon ve oya içeren detaylar bu yıl yine şalları süslemektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Detaylar

Şalların rengi ile makyaj tonlarının uyumu önemlidir. Aynı tonlarda yapılan makyaj bakımlı ve düzgün bir görünüm kazandırır. Kullanılan çanta ve dolayısıyla ayakkabı da şal seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Gardıropta bulunan çanta ve ayakkabılar düşünülerek seçim yapılabilir. Veya tamamen farklı seçenekler için yenileri düşünülebilir.

İlginizi Çekebilir

2018 Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

Günümüzde spor ayakkabılar hem kadınlar için hem de erkekler için önemli bir yer tutmaktadır. Günlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir