2018 Eşarp Modelleri Hakkında İpuçları

Tesettürlü hanımların vazgeçilmez aksesuarı ipek eşarp da giyim stilinde modaya ayak uydurmaktadır. Her geçen yıl eşarp trendleri farklılıktan taviz vermemektedir. Şöyle bir düşündüğümüzde ya da eleştirel gözle 2018 eşarp modellerine baktığımızda eşarp tasarımcılarının sanatkâr ve yaratıcılık yönlerini görmemek mümkün değildir. Adeta tablo yapıyormuşçasına zihinlerini ve kabiliyetlerini kullandıkları su götürmez bir gerçektir.

Her şeyden Önce Orijinal Desenler Ön Planda

2018’de bütün renkler eşarpları süsledi. Cıvıl cıvıl renkler maviler, yeşiller, sarılar, morlar, lilalar vs. bütün bunlar açık tonu koyu tonuyla bir araya getirilip tasarlandı. Eşarbın bir ucundan diğer ucuna tam desenli olduğu günler geride kaldı. Büyük allı güllü, dallı, yapraklı tasarımlar artık yok. Harika renk efektleri tasarımcılar tarafından kullanılarak birkaç renk birbirine yedirilip kendini seyrettirir hale getirildi.

2018 modasında evet düz renk eşarplarda kullanıldı. Ama oldukça takdire şayan bir şekilde. 2018 İpek Eşarp Modelleri düz renk eşarpların kenar kısımlarını renklendirirken eşarbın orta kısmına doğru desenler itina ile yerleştirme yöntemi uygulandı. Desenlerin ayrıntılarına gelince. Bunun için özel renklendirme yöntemleri, zarif çiçek motifleri, Paris’in Eyfel kulesi motifi, alışılmışın çok dışında çerçeveli ya da çerçevesiz fotoğraflar eşarpları süslemek için kullanıldı.

Kısacası düz renklerle desenler birbiriyle meç edilerek tesettür modasının eşarpları dizayn edildi. Bütün bunlar bir ressamın fırçasından çıkarak özenle işlenmiş havası taşımaktadır. 2018 eşarplarında renkler arasında sert geçişler yoktur. Geometrik desenler de artık demode olmuş durumda. Bir dönem tek tercih haline gelen tek renk eşarplar da kombinlerde kullanılacak kadar tercih edilir oldu. Buraya kadar ilkbahar-yaz sezonu içindi. Şimdi biraz da gelecek aylarda tesettür modası bizlerle neyi işaret ediyor onlara bakalım.

  2018 Sonbaharında Hangi Eşarpları Seçmeliyim?

Yukarıdakilere nispeten yine karışık renkler hâkim olacak. Ama yaşayacağımız iklimin aksine yine cıvıl cıvıl renkler bizi bekliyor. Yalnız bir fark 2018’in Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarında tesettürlü hanımları tüm eşarbı kaplayan karma renklerin hâkim olduğu desenli eşarplar beklemekte.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir