2018 Çiçek desenli kıyafet modelleri

Yaz ayları sıcak olduğu kadar keyifli de geçmeye başladı ve daha uzun süre de bu güzel havalar devam edecek gibi görünmekte. Bu güzel havalarda en çok tercih ettiğimiz kıyafetler ise salaş elbiseler ve pantolonlar.

Salaş elbiselerde bu sene değişim rüzgarları esmekte ve alıştığımız sade düz salaş elbiselerin yerini iri desenli elbiseler almakta. İri desenler arasında ise bahara uygun olduğu için çiçek desenleri daha çok göze çarpmakta.

Her ne kadar iri çiçek desenleri göze hoş görünse de bu kıyafetlerin kombinlemesini yapmak oldukça zor. Çiçek desenli elbiselerde açık renkleri kullanmak kombin yapmak açısından daha başarılı bir tercih. Açık renk elbiselerde bir iki ton koyu çiçekler hem çok güzel durmakta hem de gözü yormadığı için, giyen kişiye daha hoş bir hava vermekte. Ancak kahve, lacivert, kırmızı gibi iddialı renkler üzerine bir de çiçek desenleri yerleştirildiğinde elbise moda ile tamamen zıt bir form oluşturmakta.

Çiçek deseni her bayana hitap eden ve herkesin zevkine uyan bir desen olmadığı için, gerçekten seven bayanların tercih etmesinde fayda var.

Küçük çiçek desenleri elbise ve üst beden kıyafetlerinde güzel bir görünüm sağlarken, alt beden kıyafetlerde küçük çiçek desenleri modacılar tarafından pek tercih edilmemekte. Pantolon ve eteklerde tek bir çiçek motifi olan kıyafetler modacılar tarafından daha uygun görülmekte.

Çiçek desenli kıyafetler ile aksesuar kullanımı nasıl olabilir? Bir de bu noktaya değinelim. Tamamı çiçek desenli elbiseler yahut tunikler ile aksesuar kullanımı yapılmaması daha doğru olacaktır.

Küçük çiçekli bluzlar ile zarif ince bir zincir ve kolye ucu mantıklı bir tercih olacaktır. Eğer çiçek deseni sadece alt bedende kullanılıyorsa uzun zincir kolyeler yahut çiçeklerin rengine uygun boncuk kolyeler tercih ederek kombininize uygun bir aksesuar seçimi yapmanız mümkün olacaktır.

Her ne kadar üst beden sade olsa da alt beden hareketli olduğu için iri kolyeler ve aksesuarlardan kaçınınız. Tatil yerlerinde böyle bir kombin yapacaksanız, kombininize en uygun aksesuar, kıyafet renginize uygun bir hasır şapka olacaktır. çiçek desenleri ile siz de yazın hareketliliğini yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir