2018 bayan spor ayakkabı modası

2018 Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

Günümüzde spor ayakkabılar hem kadınlar için hem de erkekler için önemli bir yer tutmaktadır. Günlük yaşamınızda hem rahat hem de şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız, bu görüntü spor ayakkabılarla desteklenebilir. Bilindiği üzere spor ayakkabılarda unisex (hem kadınlar hem de erkekler için) olan modeller olduğu gibi sadece kadınlar ve sadece erkekler için olan daha özelleşmiş modellerde bulunmaktadır.

Ayaklarınızı Hangi Yöne Doğru Basıyorsunuz?

Ayakkabılarınızı seçerken hangi yöne doğru bastığınız dikkat edilmesi gereken bir nokta. Siz içi doğru mu yoksa dışa doğru mu basıyorsunuz? Bu önemli bir noktadır. Her alanda tasarlanmış olan ayakkabılarda farklı ayak tiplerine uygun ayakkabılar bulunmaktadır.

Ayakkabınızı Sporda Giymek İçin Mi? Yoksa Günlük Yaşantınızda Rahat Etmek İçin Mi İstiyorsunuz?

Spor ayakkabı seçerken en önemli nokta kullanacağınız alana göre bir ayakkabı seçmenizdir. Eğer ayakkabınızı günlük hayatın koşuşturmacasını da daha rahat edebilmek istiyorsanız, istediğiniz ve ayağınızda rahat hissettiren modeli alın. Ama eğer spor yaparken kullanmak için istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlar yapacağınız spora göre değişken olan kısımlardır. Ama hepsinin ortak özelliği ayakkabınızın terletmemesi gerektiğidir. Ve tabi ki uygun bağcık boyu olması gerekir. Eğer gereğinden fazla uzun olursa ayaklarınıza dolanabilir.

Koşu Yapmak İçin Olan Spor Ayakkabıları

Burada en önemli nokta ayağınızı rahat ettirebilecek yastıklı tabanlı bir ayakkabı olması ve ayağınızı güzelce kavramasıdır. Hareketlerinizi kısıtlamamalıdır.

Tenis Ayakkabıları

Bu ayakkabılar mutlaka kalın bir tabana sahip olmalıdır. Çünkü tenis oynarken adımlarınız sert, güçlü ve kararlı olmalıdır. Bu ayakkabılar da size ayak uydurabilmelidirler.

Yürüyüş Ayakkabıları

Ayaklarınızı sıkmadan rahatça kavramalı ve rahat hareket etmenize olanak sağlamalıdırlar.

2018 Spor Ayakkabılarda Renk Seçimi

Spor ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurda renk seçimidir. Eğer belli bir kombin için seçiyorsanız ayakkabınızı, kombininize uyan herhangi bir renk satın alınabilir. Ama eğer sıkça ve bir çok kombinle birlikte kullanılacak bir ayakkabı arıyorsanız daha net renkler kullanmalısınız. Bu renk siyah da olabilir beyaz da olabilir. Ama özellikle 2017 ve 2018 yıllarında en fazla kullanılan renk beyaz renktir. Her kıyafetle rahatça kullanılabilmesi de cabası.

İlginizi Çekebilir

2018 Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, modelin vücudunuza uygunluğudur. Eğer bir prenses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir