2018 Abiye Modelleri Hakkında İpuçları

Kadınların, genç hanımefendilerin özel gün ve gecelerinde vazgeçemedikleri abiye başlı başına bir moda konusu olup yıldan yıla her yönüyle hayatımıza yenilikler getirmektedir. Yarısını geride bıraktığımız 2018’in kainatın en naif varlığı olarak tanımladığım kadınlar için de sunduğu ezberleri bozan abiye stili konuşmaya değerdir.

  Artık Vazgeçtiklerimiz

Çoğu kadın vazgeçemese de 2018 Abiye Modelleri çok alışılmış straplez yakayı geride bırakmıştır. Straplez yaka hayatımızda nostalji olacak kadar geride kaldı aslında hem de birkaç yıldır. Fakat abiye ve gelinliklerde yerleşmiş bu alışkanlıktan geri durmamız pek de kısa soluklu olamadı. Tabi zevklerin tartışılmadığı gerçeği hususuyla “vazgeçemem” diyenlere söyleyecek sözümüz yok. Ama söz konusu modaya uyum olunca bu parantezi açmak durumundayız. Bununla birlikte renkler değişti. İç karartan koyu tonlar geride kaldı.

  2018 ve Moda

Yukarıda bahsettiğimiz straplez tip yaka yerini askılı, kapalı yaka, boyun detaylı daha ağır duran yaka modellerine bıraktı. Artık abiyelerde dar ya da geniş omuz detayı bulunmaktadır. Abiyeyi çok daha zarif gösteren ince işlenmiş omuz detayları. Hafif karın bölgesi dekoltesi aranan 2018 abiye özelliklerine dâhil oldu. Renklere gelince koyu renklerden ziyade cıvıl cıvıl ama bir o kadar da kıyafete ağırlık veren canlı renkler tercih edilir oldu.

Böylelikle 2015 ten beri varlıklarının farkında olmadığımız renklerin büyülü dünyasından haberdar olduk. Özellikle bu yıl ağırlık saks mavisi, yağ yeşili ve fuşyadaydı. Burada kuşkusuz önemli olan ten rengine uygun renk seçimidir. Özellikle orta yaştaki hanımlar için omuzdan itibaren balık görünümlü komple düz renk ve yere kadar olması esas olmuştur. Yahut aynı yaş grubunda hafif göğüs altı dekoltesi trenddir. Hanımlar unutmayalım ki abiye modasında dekoltenin ölçülüsü makbuldür. Karın bölgesini hafif açıyorsak gerdanımızı kapatmamız makul olandır. Tıpkı yukarıda anlattığımız yaka modelleri gibi.

Genç hanımefendiler içinse mezuniyet geceleri için kısa şirin görünümlü ve tabii ki yine cıvıl cıvıl renkler sarılar, yeşiller, maviler, kırmızılar tercih edilmelidir. Kısa mini elbiseler, askılı sempati tarafı kuvvetli olan seçimler doğru tercihler olacaktır. 2018 abiye modası diyorsak danteli es geçemeyiz. Abiyelerin olmazsa olmazı olmuştur dantel 2018’da. Eskilerin vazgeçilmezi olan dantel 2018 modasıyla hayatımıza tekrar girmiş gelinlik ve abiyeleri süslemiştir.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir