Anasayfa / Moda / 2 Beden Daha Zayıf Görünmenin Yöntemleri

2 Beden Daha Zayıf Görünmenin Yöntemleri

Orantıya dikkat!

Seçeceğiniz kıyafetin sizi nasıl göstereceğine ve boy kilo oranınıza uygun olup olmadığına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bol ve yuvarlak kesim kıyafetler sizi hantal ve kilolu gösterebilir. Bu yüzden dengeyi sağlamak için alt-üst uyumuna dikkat etmelisiniz. Şayet bol bir etek giydiğinizde dar bir tişört kombini sizi orantılı gösterecek ve daha zayıf görünüm kazandıracaktır size.

Ceket seçimi doğru olmalı!

Kalçanıza kadar uzanan ve vücudunuza bol gelen ceketler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecek ve görüntünüzü olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden bel kısmı oturan bir ceket, belinize kalıp gibi oturacağından sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Kombinlerinizde kullandığınız ceket modellerinizi bu yönde seçerseniz 2 beden daha zayıf görünebilirsiniz.

Biçimli etek seçimine dikkat!

Kalem etekler rahatlığı ile çok tercih edilse de, sizleri hantal gösterebilirler. Bele oturan ve hafif bollaşan şekilli etekler sizin için her zaman kurtarıcıdır. Çünkü şekilli etekler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Kombin yaparken ve bu kombininizde etek kullanıyorsanız bir numaranız belden aşağı doğru bollaşan şekilli etekler olmalıdır.

Doğru kemer seçimi zayıf gösterir!

Belinize tam oturan bir kemer seçimi, belinizi daha zayıf göstereceğinden sizi de 2 benden zayıf gösterecektir. Geniş kemerler sizi olduğunuzdan daha küçük gösterir.

Kırmızı ilk tercihiniz olsun!

Kadınlar arasında zayıf gösteren renk olarak her ne kadar siyah renk gözde olsa da, gücün ve öz güvenin simgesi kırmızı renkte bu özelliğe sahiptir. İddialı bir renk olan kırmızının koyu tonları, fazla kiloları gizleyici özelliği vardır. Koyu kırmızı tonlarda kıyafetler seçmeniz sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Bu yüzden siyahla kendinizi kısıtlamayarak kırmızıyı da alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

Kendinize doğru elbise seçin!

Aslında bu kısım en önemli kısım. Biçimli bel, düzgün dikişli ve göğüs bölgesi pensli elbise seçerseniz, bu elbiseler genelde tüm kadınlara yakışacağından sizleri 2 beden daha zayıfta gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Her Kadında Olması Gereken Ayakkabı Modelleri başlıklı makalemizde ayakkabı, kadın ayakkabı ve kadınlarda en çok sevilen ayakkabılar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

tesettür mayo

Tesettür Mayo Fiyatlarında Sezon İndirimleri Başladı

İslamiyet;  giyim şekli konusunda gerek erkeklere, gerekse de kadınlara belirli yükümlülükler getirmiştir. Bu yükümlülükler kullanılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir